אודות

מועדון הגראבל הישראלי שמח ונרגש להודיע על נותן החסות הרשמי החדש - אופני NINER

 

המועדון הצעיר שלנו הוקם בשנת 2016 עם רוח גבית חזקה מאוד מרשת Recycles, שנתנה את החסות למועדון בשנתיים הראשונות שלו ומפיצה את אופני Niner בחנויותיה. לניינר קשר הדוק לעולם הגראבל. החברה האמריקאית ששמה את גלגלי ה-29 הגדולים על המפה לפני כולם, זיהתה גם את פוטנציאל הגראבל לפני כולם וכיום היא מייצרת 3 דגמים שונים לגראבל: מאלומיניום, מפלדה ומקרבון. דגם ה-RLT שלה (ראשי התיבות של Road Less Traveled) מפלדת 853 האצילית של חברת ריינולדס, הפך לסטנדרט הזהב של התעשייה מבחינת גיאומטרייה, עיצוב, יכולת נשיאה והרכבת עזרים, אמינות ואיכות רכיבה. שלא במקרה זהו דגם הגראבל הפופולארי בארץ ובמועדון הגראבל.
בשנת 2019 חברת Niner העולמית חוזרת לעניינים במלוא הקיטור, עם תקציבים חדשים גדולים ומחלקת פיתוח ותכנון שתשיק מספר דגמים חדשים בשנה הקרובה לאחר דגם ה-RIP לרכיבת אנדורו שהושק בתחילת השנה. ניינר ישראל גם היא לא קופאת על השמרים, וכחלק ממאמצי השיווק שלה בחרה לתת חסות לגוף שמסמל את השורשים לצד החוזק שלה - מועדון הגראבל הישראלי.

אחד הדברים החשובים ביותר בשת״פ החדש עבור שלושת צדדי המטבע (המועדון, נותן החסות והרוכבים עצמם) הוא העמדת אופני גראבל למבחן לרשות המועדון במידות פופולאריות.
בעזרת ההשקעה הזו, כל רוכב שירצה להתנסות ברכיבת גראבל קלאסית, יוכל להצטרף לרכיבת מועדון על אחד מזוגות המבחן שניינר ישראל תעמיד לרשות המועדון, ולהחליט לבד ועצמאית אם גראבל זה ה-shit או סתם תרמית שיווקית...
עבור המועדון ההרגשה היא של ״לחזור הביתה״, למותג המוערך והאהוב ששם הרבה מאיתנו על נתיב הגראבל לראשונה. החסות תאפשר לקברניטי המועדון, צחי אוחובסקי ונימי כהן, להגשים עוד חלומות כורכר כמו ארגון תחרות גראבל רשמית וחוקית לחלוטין, הוצאת טיול גראבל ראשון מסוגו ביירופה הקלאסית, הפקת מדי רכיבה חדשים, השקעה בתיעוד ובחשיפת רכיבות המועדון, פינוקים חדשים לכל רוכב ובכל רכיבה ועוד.
חברי המועדון ייהנו מהנחה ייחודית בלעדית על אופני הגראבל של החברה (מעבר למחיר לאחר הנחה באתר ריסייקלס) ועל שלל המוצרים הנמכרים ברשת ריסייקלס כמו חלקי PRO, קסדות LAZER, צמיגי WTB, מצלמות GO PRO ועוד.


 

אודות המועדון

מועדון הגראבל הישראלי נכנס לעונתו הרביעית. המועדון הספורטיבי מרכז את כל רוכבי הגראבל בארץ ללא קשר למותג עליו הם רוכבים, צובר ומשמר את כל הידע שיש בארץ על תחום הגראבל מבחינת אופניים חדשים או משומשים, ציוד נלווה והיקפי דוגמת צמיגים, מושבים, סרטי כידון בולמי זעזועים, תיקי בייק פקינג וכולי, מסלולים קלאסיים בכל הארץ, אירועים שווים, רכיבות בצוותא ועוד, וגם מתפעל זירת קנייה/מכירה לאופניים משומשים ולציוד בפייסבוק ובוואטסאפ.
הבסיס לפעילות המועדון הוא הרכיבות החודשיות (8 רכיבות בין פברואר לדצמבר) שחושפות בכל פעם תא שטח אחר בארץ, בכל אחת מהן מדריכי המועדון מובילים שתי קבוצות רכיבה, בשני מסלולים וקצבים (המסלולים וקבציהם נשלחים מראש לחברי המועדון). את הרכיבות מתחילות ומסיימות שתי הקבוצות ביחד. הסיום יהיה לרוב על מחצלת, בירות ופינוקים, וגם את הפסקת האמצע משתדלים תמיד לערוך במקום שמציע מזון ושתייה.

מעבר לרכיבות המועדון הרשמיות, חברי המועדון יוצאים יחד לרכיבות משותפות באירועים רשמיים

או פיראטיים דוגמת השקת עונת טוונטי פיקס, גראבל שמאבל, מתיש לכיש, גראבלנדיה ועוד. בסוף השנה יוצאים יחד לטיול דו-יומי הכולל לינה, וב-2019 השמועה מספרת על מסע גראבל מאורגן ראשון בחו״ל…

לצד טי שירט המועדון, החברים בו נהנים משלל הטבות והנחות למוצרים נבחרים שכל גראבליסט צריך דוגמת משקפי שמש, צמיגים, מושבים ייחודיים - וכמובן אופניים.

את הדבר הכי חשוב בפעילות המועדון קשה להעביר במילים ובמפרט טכני… רוח המועדון, ה-vibe שלו הם יצור נדיר במפה הארצישראלית. המועדון שלנו אינו תחרותי ואין בו ״אימונים״, אלא רק ״רכיבות״. פרופיל הרוכבים הטרוגני כחטיבת גולני. הוא מתחיל בצעיר אקס-מקצוען בסייקלינג אקדמי, עובר דרך רוכבים בגיל הזהב ומסתיים בזוג רוכבים מנוסים ומסוקסים ששוקלים ביחד כמו 5-6 רוכבי אקדמי. המכנה המשותף? כולם אוהבים ומבינים רכיבה וכולם אוהבים ומבינים בירה.

מועדון הגראבל הוא מועדון חברתי ספורטיבי. שורותיו פתוחות לכולן ולכולם, היחס בו הוא חברי ולא הישגי, מי שרוצה לתת בראש - שיבושם לו - רק שיחכה בסוף העלייה, ואם הוא במקרה מגיע ראשון לרכבים - שיוציא מהר את הצידנית ויזרוק כמה פרוסות בייקון למחבת.
המועדון מקדם תרבות אופניים אמיתית, כלומר, ה-après-ride חשוב בו לפחות כמו ה-ride, ולרוב זמניהם דומים...

הנה מה שהיה ליואב מאור לספר, לאחר שהצטרף לרכיבת המועדון הראשונה של 2019: https://bike.co.il/?p=3940

 

לדף הפייסבוק של המועדון.

 

פעילויות מתוכננות:

- 8 רכיבות שנתיות, בכל חלקי הארץ, ביער, בכביש ובעיר, באור יום או לאור ירח ופנסים, כתחרות אישית (סטראבה), כטיול חברתי, כאימון טכניקה או כמסע דו-יומי הכולל לינה והרבה הרבה אוכל ומשקאות התאוששות.

כל רכיבה תכלול מסלולים בשתי רמות, קרי מרחקים שונים (40ק"מ ו-50ק"מ לדוגמא) וקצבים שונים, עם מוביל מקצועי, מדריך אופניים מוסמך, צחי אוחובסקי ונימי כהן, קבצי הרכיבה יישלחו מבעוד מועד לחברי המועדון (הגרמין הוא ידידו הטוב ביותר של הגראבליסט).

- מפגש ערב חברתי אחד עם הרצאה או ערך מוסף אחר.

- הצטרפות מועדונית לאירועים ורכיבות דוגמת גראן פונדו, טוונטי פיקס, אירועים של אחרים (גראבל שמאבל של יואב מאור, מתיש לכיש של זיו ענפי, מבצע יואב של קומונת בייקרס וכולי).

- מתנות והגרלות דרך נותני חסות שנגייס.

- מבצעים ייחודיים למועדון שימשיכו לבסס אותנו כקבוצת רכישה נחשבת (משקפי אוקלי, מצלמת גופרו, מכשירי ניווט, הנעלה וביגוד וכולי).

- הזמנה להשתתפות בטיול הרכיבה השנתי הדו-יומי, הכולל אש״ל מלא בעלות נוספת.

- הזמנה להשתתף בטיול הגראבל בניכר הראשון של המועדון בעלות נוספת.

- הפקת חולצת רכיבה מועדונית חדשה בעלות נוספת.

 

מחיר:

חברות במועדון 400 ש"ח לשנה כולל מע"מ. הצטרפות לרכיבה חד-פעמית ללא-חברי-מועדון - 80 ש"ח על בסיס מקום פנוי (לא כולל חולצה והשתתפות בהגרלות).

לפרטים והרשמה שילחו לנו הודעה.

 

מה זה גראבל?

 

מה זה ״גראבל״ אתם שואלים? זה טרנד? אופנה? סוג של מסלול או סוג של אופניים? מותר לרכוב ״גראבל״ על אופני הרים? ועל אופני סייקלוקרוס? ועל אופני כביש? גראבל במשמעות מילונית הוא חצץ או כורכר. הכוונה לדרכי כורכר או עפר, שאינן מכוסות במצע דוגמת אספלט או בטון. אליבא דוויקיפדיה, יש יותר דרכי גראבל בעולם מכבישים סלולים, בעיקר באזורים כפריים. 

רכיבת גראבל היא שם חדש לרכיבת שטח ארוכה, רכיבת נפח אם תרצו, על גבי אופני סייקלוקרוס/גראבל (מה זה בדיוק ומה ההבדלים ביניהם - בהמשך). זה כל הסיפור. לוקחים אופני קרוס/גראבל, שני בקבוקים, מזון בכיסים, חבורת רוכבים נחמדה. מישהו תופר מסלול טיול מגניב עם דרכי נוף מהממות, מקטעי כביש עלומים, עליות שלא נגמרות, עצירה בבית קפה מסתורי ולא ידוע לכל העולם ואשתו אולי, דברים כאלו. מטבע הפורמט, אלו רכיבות יותר מרתוניות באופיין, יותר ״כבישוניות״ בקצב ובמשך שלהן, ופחות מאתגרות ברמה הטכנית. מסלול רכיבת גראבל יתבסס על דרכי כורכר, עפר וג׳יפים עם מקטעי אספלט מקשרים פה ושם. אם תרצו, הדוגמא הישראלית הכי טובה לדרכי גראבל היא דרכי הנוף הראשיות ביערות קק״ל: לבנות, רחבות, חלקות יחסית וללא מכשולים טכניים דוגמת סלעים, שורשים, עצים וכולי.

גראבל הוא סוג של מסלול, ולאו דווקא אופניים, ולכן ניתן לרכוב וליהנות במסלול גראבל טוב על אופני גראבל, סייקלוקרוס, מונסטרקרוס, או הרים. התנאי להשתתפות ברכיבות המועדון הוא כידון מעוקל. אנו מאמינים שאופני הגראבל המודרניים הם האידיאליים לרכיבת מסלולי גראבל קלאסיים. אופני כביש יכסו מרחקים גדולים יותר אך הם מוגבלים לאספלט, וברגע שיורדים עימם מאספלט באיכות טובה, חוויית המשתמש הופכת לאתגרית עד מסוכנת. אופני הרים יצלחו שטחים מאתגרים יותר, אך הם לא מהירים ויעילים דיים על דרכי כורכר ומקטעי אספלט, וכאמור, מסלול גראבל טוב לא יכיל כמעט או בכלל שטחים מאתגרים טכני, למרות שאנו אוהבים לתבל לפעמים את המסלולים באיזה סינגל זורם או עלייה מדודרדרת. 

 


 

מסלולים

 

הרשמה לרכיבה הבאה

 

צור קשר

 

© מועדון הגראבל הישראלי

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now